Naše školní jídelna vaří pro mateřskou a základní školu.

Ke školnímu stravování je přihlášeno 100 strávníků. Jídla jsou vždy konzumovaná v prostorách školní jídelny za pedagogického dohledu.

Strava se mimo jídelnu nevydává, výjimkou je první den neplánované nepřítomnosti žáka ze zdravotních důvodů. Pro další dny nepřítomnosti je nutno obědy odhlásit v mateřské škole nebo telefonicky na číslo

465 482 131 do 8 hodin.

Za neodebranou nebo včas neodhlášenou stravu se neposkytuje náhrada. Stravné se vybírá zpravidla první tři pracovní dny v měsíci.

Velkou pozornost věnujeme skladbě jídelníčku, aby byl dostatečně pestrý a splňoval všechny náležitosti. Kuchařky a vedoucí jídelny se zamýšlejí nad sestavováním jídelníčku dle zásad zdravé výživy, obměňují recepty, dbají napříjemný vzhled, vůni, barvu, uspořádání na talíři.

Složení stravy ovlivňuje tak zvaný Spotřební koš. Jde o určené dávky jednotlivých druhů potravin, které by měl každý žák vzhledem ke svému věku konzumovat.

Podobu Spotřebního koše určuje příloha ministerstva školství č.107/2005sb.

Skládá se z deseti skupin potravin

Ve škole už třetí rok probíhá soutěž „Jahůdky“. Dva zástupci z každé třídy hodnotí jídlo body. Vedoucí školní jídelny vyhodnocuje podle bodů dětí nejlepší jídla měsíce. Stále ještě v hodnocení vedou sladká jídla a klasika české kuchyně-omáčky, knedlíky, ale v poslední době se zlepšuje hodnocení zeleninových jídel, luštěnin i ryb, což nám dělá velkou radost.