Veselá školička na škole v přírodě 2017 – den třetí

DSC_3925
24Květen 2017

Opět se vám hlásíme z outdoorového střediska v Březové, kde jsme prožili již třetí den naší školy v přírodě. A byl to den, který byl celý nabitý adrenalinem, překonáváním překážek, ale hlavně, mnozí z nás překonali sami sebe! Ale pěkně po pořádku. Dopolední program se nesl v duchu vodních sportů. Jelikož máme celotýdenní téma Noemovu archu, museli jsme se s jeho plavidlem vydat na širý rybník, moře tu bohužel zatím nemají. Na raftech jsme se učili pohybovat na vodě a často to vypadalo, že spíše kroužíme v bludných kruzích než plujeme. Všichni jsme se ale dostali zpět ke břehu, aniž bychom se cvakli. Pak následovalo vytažení Lišáka z vody ke břehu, aby mohl na pevninu s námi. Odpoledne po poobědovém odpočinku se z nás stali Spidermani. Pravda, chvílemi trochu vyplašení a pokřivení Spidermani, ale i tak jsme dosáhli hranice svých možností a někteří se dostali dokonce až za ně. Nejprve nás čekalo plno horolezeckých výkonů. Nelezli jsme na žádnou horu, ale na místni lezeckou stěnu. Všichni jsme se dostali na své maximum a byli mezi námi i tací, kteří vylezli celou stěnu až nahoru! Není lehké najít vhodné úchyty i oporu pro nohy, abychom mohli nahoru šplhat jako pavouci. Ale snažili jsme se, seč nám síly stačily a vyplatilo se. Po malé svačince jsme se vydali k lanovému centru, které stálo opravdu za to. Postupně jsme po překážkách šplhali stále výš, někteří se pak proplétali pavučinou ve výšce téměř 10 metrů! Ale pochvalu a obdiv zaslouží všichni, protože překonat strach z výšky, když vám do překážek duje vítr, není opravdu žádná legrace.

Ve čtvrtek nás čeká výlet a výstup na rozhlednu Mařenka. Už teď se těšíme, až vám pošleme zážítky, jaké to bylo.

Náš třetí den si můžete prohlédnout ZDE.