18.června 2024

Výlet do Prahy

Mgr. Pavlína Štanclová

Výlet do Prahy jsme si skutečně užili. Asi v 10:00 hodin jsme dorazili vlakem do Prahy na hlavní nádraží, odkud jsme jeli metrem na stanici Malostranská. Při výstupu z metra nás už dav vedl kolem nábřeží Vltavy ke Karlovu mostu. Cestou přes most jsme  pozorovali historické památky jako Pražský hrad, katedrálu Sv. Víta, Národní divadlo a další. Došli jsme až k Muzeu Karlova mostu, ve kterém jsme si prohlédli, jak těžké ho bylo ve 14. století postavit. A pak přišla vysněná plavba historickou lodí po Vltavě kolem zdymadla až k Čertovce, kde na nás mávaly pohádkové chobotničky. Na lodi jsme dostali limonádu a ještě nanuka, takže jsme se příjemně občerstvili. Po výstupu z lodi jsme šli pěšky přes staré uličky až nahoru na Václavské náměstí do Národního muzea. Tam na náš čekal program Evoluce, ve kterém nás paní průvodkyně seznamovala s vývojem živočichů na planetě Zemi. Národní muzeum je velmi pěkné a zvířata v expozici vypadala jako živá. Čas zbyl na koupení drobných dárků, posezení v McDonalds i na zmrzlinu. Příjemně unaveni jsme se vraceli vlakem zase domů.

7.června 2024

Školní výlet do země Keltů v Nasavrkách

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

V pátek 7. 6. jsme zažili kousek historie. Zajeli jsme si na výlet do opida Země Keltů v Nasavrkách, kde jsme se dozvěděli o dávných předcích Keltech zajímavé informace. Kelti, kteří žili v období před našim letopočtem asi -500 let až 0 let před narozením Ježíše Krista, byl vyspělý národ. Žili v dřevěných domech, měli vyspělé hospodářství, chovali dobytek, odlévali si svoje mince. To všechno jsme si mohli vyzkoušet a zažít. Bylo to zajímavé a poučné. Po obědě, který byl také moc dobrý, jsme se pěšky vydali hledat rozhlednu Boiku, která se nachází od keltského opida asi 3 km. Jenže jsme trošku zabloudili a nachodili jsme těch kilometrů asi 2x tolik. No, nevadí, trošku jsme zlepšili svoji fyzičku. Na výletě se nám moc líbilo. Podívejte se do fotogalerie.

30.května 2024

Sportovní setkání malotřídních škol v Dobříkově

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

V čtvrtek 30. 5. 2024 jsme se zúčastnili sportovního klání ve vybíjené, florbale a kopu na vysoký terč při sportovním setkání malotřídních škol na hřišti v Dobříkově. Základní škola Dobříkov, ve spolupráci s Obcí Dobříkov a pod záštitou hejtmana Pardubického kraje, uspořádala pro žáky malých škol z okolí velmi pěkné sportovní dopoledne. Po celý den měly děti možnost nejen soutěžit ve vypsaných disciplínách, ale také si mohly vyzkoušet mnoho pohybových aktivit venku i v tělocvičně. Moc se nám všem v Dobříkově líbilo, bylo krásné počasí, všechny děti si dostatečně zasportovaly a ještě jsme dostali velmi chutný oběd.

Moc škole Dobříkov děkujeme.

16.května 2024

3. den na škole v přírodě

Mgr. Pavlína Štanclová  |   Základní škola

Dobré ráno. Hlásíme, že z noční hry se vrátili všichni a těší se na dnešní den.

Tak už máme po večeři a posíláme vám další zprávičky a fotečky z Březové.

Ráno jsme se probudili do chladného rána a během dne jsme lovili v kufrech mikiny i teplé bundy.  Ale ani studený vítr nám neubral na dobré náladě a děti statečně zdolávaly lezecké stěny, rafty, jezdily na koních, hrály týmové hry a bloudily v labyrintu u čarodějnice. Večer je čeká opět diskotéka. Spánek tedy bude krátký. Prosíme počítejte s tím, že vám je vrátíme moc unavené.

Jídelníček: snídaně - švédský stůl, oběd - vývar, rajská omáčka, svačina - bábovka, večeře - dukátové buchtičky, šunkofleky.

Odpověď na včerejší otázku: Kluk na nás z dálky zamával rukou a zvolal: "Ahoj!" a pelášil dál.

Dnešní otázka: Jak nejrychleji vyléčit velmi bolavý kotník?

Celkem článků: 103

Sudý týden Lichý týden