Den Země

22Duben 2020

Milé děti z mateřské školy Rybička, dnes naše Země slaví svůj den – je Den Země.

Co kdybychom ho oslavili společně s ní? Třeba tak, že na procházce si budeme všímat věcí, které do přírody nepatří – můžete si jich nejenom všímat, ale i posbírat do igelitového pytle, který si vezmete na procházku s sebou – pokud s tím rodiče budou souhlasit. Samozřejmě s ochrannými rukavicemi. Věci také můžete pojmenovat, říci, z jakého materiálu jsou a kam patří – plast, papír, sklo,.. a jakou barvu mají dané kontejnery na tříděný odpad. Odpadky potom můžete zavést do sběrného dvora. Budeme rády, když nám potom nakreslíte obrázek všeho, co jste v přírodě našly, že tam nepatří…

Také bychom dnešní sváteční den mohli oslavit tak, že pro někoho uděláme něco pěkného. Nejen pro Zemi sbíráním pohozených věcí. Ale můžeme i někoho potěšit. Třeba někoho, kdo je v této době sám, kdo nemá možnost setkávat se se svými blízkými. Máme na mysli naše nejstarší obyvatele – dědečky a babičky. Co kdybychom jim nakreslili nějaký pěkný obrázek nebo i více obrázků. Na obrázek vám rodiče pomohou napsat jednu větu nebo přání, pozdrav, vy se na obrázek podepište. Pokud by byl obrázek anonymní, může se stát, že nebude pochopen. Pak obrázek srolujte, zavažte pěknou mašličkou nebo vložte do obálky a tajně (to není ale nutné) vhoďte do schránky či pod dveře právě těm, kteří zůstali sami. Někomu ve vašem okolí, starším sousedům, babičce z ulice. Těm, kterým by obrázek udělal radost. Klidně můžete zvolit i večerní tajnou výpravu. 🙂

No, a do třetice – na okno si společně s rodiči můžete namalovat či nalepit krásnou duhu. Duha je takovým symbolem, že na světě nejsme sami a že myslíme jeden na druhého.

Záleží na vás, zda splníte všechny tři naše nápady, či si zvolíte třeba jenom jednu věc….

Mějte se krásně, moc a moc vás všechny zdravíme a těšíme se na vaše reakce, obrázky a pozdravy, ahóój učitelky Péťa, Markéta, Lada a Alena